Sdílet

Tweet

Tipy & Triky do začátku hraní

Faktory ovlivňující oblíbenost

Na oblíbenosti je přímo úměrná návštěvnost a na té taktéž zisky. Hlavním cílem je tedy uspokojovat potřeby hostů se dobře najíst. Je proto potřeba v maximální možné míře využít všech třech sporáků, jenž dostáváme do začátku. Jeden např. využít k přípravě pokrmu trvajícího delší dobu, avšak s velkým počtem porcí. Na dalším prozměnu připravovat jídlo s krátkou dobou přípravy, aby bylo stále co nabídnout. Dostatečná rezerva je v pokroku nezbytností. To samé platí i o personálu. Zpočátku bude dozajista jeden číšník bohatě stačit, avšak zvyšující zájem záhy změní rozložení sil a bude potřeba najmout posilu. Rychlost, s jakou je host obsloužen se totiž promítá do jeho spokojenosti. A bude-li až příliš dlouho čekat, znechuceně odejde.

Uspořádání prostor restaurace

Omezené prostory v prvních fázích hry nedovolují nějaké velké hrátky s architektonickými prvky. Primárním cílem je do posledního místa využít prostor. A jelikož není rozhodující, kolik má stůl židlí, vždy si k němu sedne jen jeden host, tak je nejvýhodnější obložit zdi řadou stolů a ke každému dát jedinou židli.

Pekárna muffinů

Po dosažení jistého pokroku si dozajista všimnete, že se v sousedství vaší restaurace objevila tato pekárna. Jejím jediným cílem je zasadit do hry prvek hazardu. Pokud máte chuť si trochu zariskovat, můžete vsadit pracně vydělané dolary nebo i zlaťáčky. Při výhře se poté vsazená suma zdvojnásobí či o ně naopak přijdete.

Zlaťáčky

Zlaťačky zastávají ve hře úlohu prémiové měny. V menší míře je lze získat za dosažení dalšího kola, vytočit je na kole štěstí či za dokončení některé spolupráce. Zapálenější hráči si je mohou pořídit za reálné peníze, přičemž k platbě lze využít sms zprávu, bankovní převod, kreditní kartu, Skrill, Paypal nebo paysafecard.

Sklenička u hostů

Po projití základních seznamovacích kol se u hostů začne nad hlavou objevovat symbol skleničky. To si lze vysvětlit jako touhu si pořídit něco k ukojení žízně. K tomu v Goodgame Café slouží nápojový automat Frosty. Po jeho umístění do restaurace na hosta se symbolem skleničky stačí již jen kliknout a on si sám dojde natočit nápoj. Prodej nápojů je optimální zejména pro zvýšení reputace.

Trh

Jak je u her tohoto vývojářského studia zvykem, jsou do nich zakomponovány místa, kde se mohou hráči mezi sebou setkávat a popovídat si. V Café k tomu slouží trh, který navíc slouží k možnosti se nechat najmout na pozici číšníka či kuchaře. Na pracovní tabuli si stačí najít příslušný inzerát a pustit se za příslušnou odměnu do práce. Na trhu lze také vstoupit nebo založit spolupráci. Každá vyžaduje jinou časovou náročnost a dá se za ní získat spousta zajímavých odměn. Na trhu můžeme najít i kolo štěstí, na němž si můžeme vytočit kavárenské dolary, zkušenosti, zlaťáčky i speciální přísady do pokrmů.